Zdar,
s trochu větším zpožděním přidávám příspěvek o tom, jak jsem se přihlásil na kurz vaření ;)
Bylo to již před 14 dny (22.1.) a byla to celkem sranda.
Učili jsme se připravit 3 jídla: Peruvian Causa (taková bramborová roláda s krabím masem), Tiradito criollo (syrová treska v nějakém dresinku) a Aji de Gallina (kuře v krémové omáčce).
Na totmto kurze se nás sešlo požehnaně. Byly 4 stanoviště u kterých se vařilo - mezi tyto stoly jsme pak byli rozdělení tak, že u každého stolu byla skupinka o 6 lidech, kteří vařili spolu. No docela sranda, akorát si myslím, že kdyby nás bylo méně, tak si to člověk víc užije ;)
neděle 5. února 2012
sobota 21. ledna 2012
Mrtvé ryby => Živé ryby => Mrtvé ryby
A další týden je skoro vtahu - neúprosně ten čas letí. Toš co se dělo?? No v práci je to furt při starém: měření => data => vyhodnocení => zklamání => nové měření => ...............
Ale jináč to tu je paráda ;) Nevím, jestli jsem to tu už psal, ale začal jsem chodit na japonštinu - no masakr. S Kubou jsme říkali, že ještě trochu pokulháváme v angličtině a už se v angličtině učíme japonštinu, no není to k smíchu ;D Jako zatím mě to baví, jen se mi moc nechce učit slovíčka - stejně bych je asi v té své děravé hlavě neudržel. Slovíčka se nejlépe učí poslechem a používáním, tak si asik budu muset stáhnout nějaké japonské filmy, nebo začnu koukat na pokémony v originále - to bude aspoň větší sranda :-D
Jak ale tušíte z nadpisu tohoto přspěvku, tak nebude o japonštině, ale spíše o našem sobotním výletě do Tokya.
Ale jináč to tu je paráda ;) Nevím, jestli jsem to tu už psal, ale začal jsem chodit na japonštinu - no masakr. S Kubou jsme říkali, že ještě trochu pokulháváme v angličtině a už se v angličtině učíme japonštinu, no není to k smíchu ;D Jako zatím mě to baví, jen se mi moc nechce učit slovíčka - stejně bych je asi v té své děravé hlavě neudržel. Slovíčka se nejlépe učí poslechem a používáním, tak si asik budu muset stáhnout nějaké japonské filmy, nebo začnu koukat na pokémony v originále - to bude aspoň větší sranda :-D
Jak ale tušíte z nadpisu tohoto přspěvku, tak nebude o japonštině, ale spíše o našem sobotním výletě do Tokya.
sobota 14. ledna 2012
Nejvyšší stojící Buddha
Tak nějak zjišťuju, že docela flákám tyto příspěvky a většinou je píšu s týdenním zpožděním - no ale aspoň tak, zkusím se polepšit ;)
čtvrtek 5. ledna 2012
Nový rok
Tak a máme za sebou už skoro celý první týden toho nového roku. A jak proběhly oslavy Nového roku v Japonsku?? No všichni jsme se sešli v jedné hospodě, kam chodíme a tam jsme popíjeli a slavili ;) O půlnoci jsme si popřáli a to bylo vše - ohňostroj žádný nebyl, není to holt jak u nás :( Ale přežili jsme a vstoupili do toho nového roku Draka - tak doufám, že nebude nadraka ;)
středa 28. prosince 2011
Vánoce v Tsukubě
Tak už máme po Svátcích (teda dle českého času a zvyklostí). Jelikož se v Japonsku moc Vánoce neslaví, tak jsme ani žádné volno neměli, teda když nepočítám páteční státní svátek – narozeniny císaře.
pátek 23. prosince 2011
Nebojte, neumřel jsem ;)
Jo už dlouho jsem sem nic nehodil. No možná je to tím, že za těch posledních cca 14 dní se toho moc nedělo. Bohužel jsme nepodnikli ani žádný výlet L
Přes týden jsem celé dny v práci, v pátek je movie club a o víkendu se odpočívá ;) Co se stalo podstatného za ty dva týdny je asik to, že movie club se přesunul do mého pokoje. Je to tím, že pořádající Němci už bohužel opustili naše řady a tak jsem se toho dobrovolně ujmul – má to jednu obrovskou výhodu – vzhledem k tomu, že už je docela kosa, tak v pátek večer nemusím topit, bo se u mě sejde cca 15 lidí a ti tu místnost spolehlivě vytopí sami ;) Nevýhodou je, že pak v sobotu musím uklízet to, co po nich zbyde.
Další novinkou je, že jsem konečně začal chodit na badminton. Je to fajn, ale po prvním dni mě bolel celý člověk, jak jsem se zas po několika měsících začal hýbat ;) Ale musím říct, že v tělocvičně byla kosa jako prase. Nechápu jak japonsko může být takovou technickou velmocí, jakou je. Zdi tu maj z papíru a topit topí klimatizací – to je plýtvání energiema jako prase!! No v ta tělocvična měla jen 4 skleněné „zdi“ a střechu, takže do ní neprší a nefouká, ale teplota tam je jako venku, fakt mazec. Budu si muset pořídit nějakou teplákovku – jsem tam samozřejmě přišel jako na klasický badminton doma – kraťasy + tričko, ještě že jsem s sebou měl aspoň mikinu. No ale zahráli jsme si docela dobře, i když teda nejsem zvyklý na péřové košíčky. Nicméně musím uznat, že až na jednoho jsou tam všichni o hodně lepší než já, jsem si tam připadal jak začátečník – ale to se změní ;)
No jinak nás teda teď čekají Vánoce, tak jsem zvědav. Po víkendu sem hodím report z našich oslav ;)
Jinak šťastné a veselé!!
úterý 6. prosince 2011
Feuerzangebowle
A další týden je v tahu ;) Během týdne se nic moc nedělo – toš každý den cca v 7.30 vstanu, vyrazím do práce a většinou po 18h se vracím no a pak buď něco tvořím na pokoji, nebo se domluvíme a nějak vyrazíme. Ve čt jsme například byli na Okonomiaki – což jsou takové směsi, které si člověk sám opeče na stole ;)
Jo a teda získal jsem zadara badmintonovou raketu, teda sice bez výpletu, ale i tak zadara – výplet nebude tak drahý, jako nová raketa (snad), tak od příštího týdne snad začnu zase trénovat, abych po návratu do ČR nebyl jako úplná lama ;)
No a konec týdne se pak nesl v duchu Vánoc. Jelikož nás opouštěl Phillip (Němec, u kterého se pořádal vždy filmový klub), tak se na sobotu pořádala rozlučková a zároveň vánoční párty v německém stylu – tzn. hlavní atrakcí byl punč: Feurezangebowle. Abychom se na tuto párty řádně připravili, tak již v pátek na filmovém večeru byl na pořadu německý film z roku 1944 s názvem Feuerzangebowle (na CSFD to je přeložené jako Májová Bowle - to je ale blbost) – toš dobrá komedie, fakt něco na způsob "Škola základ života".
No a v sobotu se od 17h pořádala párty. Někteří z nás se u Phillipa sešli už dříve, abychom vše připravili – byli jsme tam ve složení 2 Češi, 2 Němci a 2 Japonky. No samozřejmě Češi nepřišli s prázdnou, tak jsme už tak od 15h popíjeli whisky a připravovali bramborový salát dle německé receptury a holky připravovaly vánoční cukroví. No řeknu vám kobzole v Japonsku nejsou na salát moc vhodné – nakonec z toho byla taková kaše. Jinak německý salát obsahoval: vařené brambory, nakládané okurky, osmahnutou cibulku s kousky slaniny a kousky jablek – zajímavé to bylo. V 17h jsme pak vyrazili dolů, kde jsme měli zamluvenou společenskou místnost a začali docházet i další lidé a párty mohla začít. Hned jak se nás sešlo víc, tak Chris (druhý Němec) začal připravovat Feurezangebowle – prostě svařil víno, dal do něj nějaké koření, pomeranče a citróny a pak to přišlo – na vrch se dá sítko s cukrem, který se polévá alkoholem, který se zapálí – pro tuto příležitost koupil Chris nějaký Bacardi rum se 75% alkoholu – fakt síla ;) Ten rum se lije tak dlouho, dokud se všechen cukr nerozpustí a nesteče do toho svařeného vína – no byla to celkem síla, ale fajné – no možná pro Japonce trochu silné ;D Tak se pokračovalo v oslavách a hlavním hřebem večera bylo rozdávání dárků – dokonce dorazil i Santa Claus. Všichni museli říct nějakou básníčku nebo zazpívat ;D Dárky jsme samozřejmě donesli všichni – každý donesl jeden dárek a ten pak dal na společný stůl a z něj pak Santa rozdával.
Musím říct, že to byla dobrá akce. Nakonec jsme společenskou místnost uklidili a jelikož byla noc ještě mladá, tak někteří z nás vyrazili do města na Karaoke – jo člověk musí v Japonsku vyzkoušet vše ;D No ale karaoke je v ČR lepší, když člověk zpívá pro celou hospodu, tak je to větší zábava – tady nás zavřeli do malé místnůstky, kde jsme si zpívali jen sami pro sebe, teda bylo nás tam asik 15, ale i tak to podle mě není ono ;)
No zpět na pokoj jsme dorazili už celkem pozdě a tak jsem si v neděli docela pospal. Vstával jsem někdy v půl 2 odpoledne, a to jen proto, že jsme se s Kubou domluvili, že bychom mohli vyrazit na výlet k nedalekému jezeru. Toš poznali jsme zase kousek Tsukuby a výlet to byl cca 3h – no domů jsme dojeli zase za tmy, ale to jen díky tomu, že tady je tma jak v pytli už 17h. Večer pak ještě česká skupinka kromě mě vyrazila na indické jídlo a pak jsme se ještě slezli a ještě jsme pokecali.
No a je tu další týden, tak uvidíme, co ten nám přinese. Mrkněte na fotky z akce a zdar příště ;)
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)