úterý 21. února 2012

Sníh v Tsukubě a Bus Trip na západ

V týdnu po peruánské škole vaření přišlo do Tsukuby ochlazení a s ním i sníh. V pondělí (23.1.) se tady spustil docela velký déšť. Jelikož každé pondělí mám večer badminton, tak tehdy jsem se rozhodoval, jestli mám vůbec jet, jelikož tělocvična, ve které trénujeme je vzdálená cca 15 minut kolmo. No nakonec jsem se přesvědčil, že mám vyrazit - blbý nápad!! No než jsem dojel, tak jsem měl kalhoty mokré durch a jelikož pod něma nosím i tepláky na badminton (není tam totiž šatna a nechci pohoršovat japonky, že bych se před nimi převlíkal - vím, co to byl za šok, když jsem se jednou na konci movie clubu, kdy jsme rozhodli jít do hospody, před japoncema převlékl z tepláku do ryflí a přehodil jsem si triko ;D ) tak ty mi taky pěkně promokly. Nicméně hrát jsme hráli a bylo to celkem v pohodě. Jenže během tréningu se déšť změnil v husté sněžení a než jsme skončili, tak Tsukubu pokryla cca 3 centimetrová vrstva sněhu - takže parádní cesta dom v mokrých ryflích a sněhové břečce a ještě na kole. Takto to vypadalo večer během sněření:
cesta dom z badmintonu
nádvoří Ninomiya Housu - místa, kde bydlím


a pohled ven

neděle 5. února 2012

Peruánská kuchyně

Zdar,
s trochu větším zpožděním přidávám příspěvek o tom, jak jsem se přihlásil na kurz vaření ;)
Bylo to již před 14 dny (22.1.) a byla to celkem sranda.
Učili jsme se připravit 3 jídla: Peruvian Causa (taková bramborová roláda s krabím masem), Tiradito criollo (syrová treska v nějakém dresinku) a Aji de Gallina (kuře v krémové omáčce).
Na totmto kurze se nás sešlo požehnaně. Byly 4 stanoviště u kterých se vařilo - mezi tyto stoly jsme pak byli rozdělení tak, že u každého stolu byla skupinka o 6 lidech, kteří vařili spolu. No docela sranda, akorát si myslím, že kdyby nás bylo méně, tak si to člověk víc užije ;)

sobota 21. ledna 2012

Mrtvé ryby => Živé ryby => Mrtvé ryby

A další týden je skoro vtahu - neúprosně ten čas letí. Toš co se dělo?? No v práci je to furt při starém: měření => data => vyhodnocení => zklamání => nové měření => ...............
Ale jináč to tu je paráda ;) Nevím, jestli jsem to tu už psal, ale začal jsem chodit na japonštinu - no masakr. S Kubou jsme říkali, že ještě trochu pokulháváme v angličtině a už se v angličtině učíme japonštinu, no není to k smíchu ;D Jako zatím mě to baví, jen se mi moc nechce učit slovíčka - stejně bych je asi v té své děravé hlavě neudržel. Slovíčka se nejlépe učí poslechem a používáním, tak si asik budu muset stáhnout nějaké japonské filmy, nebo začnu koukat na pokémony v originále - to bude aspoň větší sranda :-D
Jak ale tušíte z nadpisu tohoto přspěvku, tak nebude o japonštině, ale spíše o našem sobotním výletě do Tokya.

sobota 14. ledna 2012

Nejvyšší stojící Buddha

Tak nějak zjišťuju, že docela flákám tyto příspěvky a většinou je píšu s týdenním zpožděním - no ale aspoň tak, zkusím se polepšit ;)

čtvrtek 5. ledna 2012

Nový rok

Tak a máme za sebou už skoro celý první týden toho nového roku. A jak proběhly oslavy Nového roku v Japonsku?? No všichni jsme se sešli v jedné hospodě, kam chodíme a tam jsme popíjeli a slavili ;) O půlnoci jsme si popřáli a to bylo vše - ohňostroj žádný nebyl, není to holt jak u nás :( Ale přežili jsme a vstoupili do toho nového roku Draka - tak doufám, že nebude nadraka ;)

středa 28. prosince 2011

Vánoce v Tsukubě


Tak už máme po Svátcích (teda dle českého času a zvyklostí). Jelikož se v Japonsku moc Vánoce neslaví, tak jsme ani žádné volno neměli, teda když nepočítám páteční státní svátek – narozeniny císaře.

pátek 23. prosince 2011

Nebojte, neumřel jsem ;)


Jo už dlouho jsem sem nic nehodil. No možná je to tím, že za těch posledních cca 14 dní se toho moc nedělo. Bohužel jsme nepodnikli ani žádný výlet L
Přes týden jsem celé dny v práci, v pátek je movie club a o víkendu se odpočívá ;) Co se stalo podstatného za ty dva týdny je asik to, že movie club se přesunul do mého pokoje. Je to tím, že pořádající Němci už bohužel opustili naše řady a tak jsem se toho dobrovolně ujmul – má to jednu obrovskou výhodu – vzhledem k tomu, že už je docela kosa, tak v pátek večer nemusím topit, bo se u mě sejde cca 15 lidí a ti tu místnost spolehlivě vytopí sami ;) Nevýhodou je, že pak v sobotu musím uklízet to, co po nich zbyde.
Další novinkou je, že jsem konečně začal chodit na badminton. Je to fajn, ale po prvním dni mě bolel celý člověk, jak jsem se zas po několika měsících začal hýbat ;) Ale musím říct, že v tělocvičně byla kosa jako prase. Nechápu jak japonsko může být takovou technickou velmocí, jakou je. Zdi tu maj z papíru a topit topí klimatizací – to je plýtvání energiema jako prase!! No v ta tělocvična měla jen 4 skleněné „zdi“ a střechu, takže do ní neprší a nefouká, ale teplota tam je jako venku, fakt mazec. Budu si muset pořídit nějakou teplákovku – jsem tam samozřejmě přišel jako na klasický badminton doma – kraťasy + tričko, ještě že jsem s sebou měl aspoň mikinu. No ale zahráli jsme si docela dobře, i když teda nejsem zvyklý na péřové košíčky. Nicméně musím uznat, že až na jednoho jsou tam všichni o hodně lepší než já, jsem si tam připadal jak začátečník – ale to se změní ;)

No jinak nás teda teď čekají Vánoce, tak jsem zvědav. Po víkendu sem hodím report z našich oslav ;)

Jinak šťastné a veselé!!